Kukurūzai
Didžiausias magnio poreikis augalams pasireiškia intensyvaus augimo laikotarpyje, o intensyviausias magnio pasisavinimas prasideda apytikriai V5 organogenezės etape. Magnio įsisavinimas tęsiasi iki pat derliaus brendimo tarpsnio, todėl kukurūzų pasėliams magnio reikia nuolatos. Patręšus pasėlius magniu ir patenkinus augalų poreikius magniui, pasėliai geriau auga ir užaugina žymiai didesnį derlių.
Kukurūzų pasėliai yra jautrūs vario trūkumui, o didžiausias poreikis variui pasireiškia intensyvaus augimo tarpsnyje. Lyginant su kitų mikroelementų poreikiu kukurūzų pasėliams, vario poreikis yra nedidelis, be to, jo mažai pasišalina su derliumi.
Geležies trūkumui kukurūzų pasėliai yra mažiau jautrūs. Jei pasireiškia geležies trūkumas, praktiniai bandymai parodė, kad patręšus lapų trąšomis, ypač vėlėsnėje lapų vystymosi fazėje ir pradėjus ilgėti stiebui – pdidėja pasėlių derlingumas.
Augalams manganas yra svarbus mikroelementas, tiesiogiai veikiantis augalo augimą ir vystymąsi. Manganas dalyvauja chlorofilo gamyboje ir fotosintezės procese bei daugelyje augalo vystymosi procesų, įskaitant medžiagų apykaitą ir baltymų sintezę, kur atlieka katalizatoriaus vaidmenį. Labiau nei bet kurie kiti mikroelementai, manganas kaupia atsargas augale ir daugiausiai mangano susikaupia augalo lapuose bei stiebe. Augalai manganą pasisavina palaipsniui, ypač vegetatyvinio augimo laikotarpyje. Siekiant padidinti kukurūzų grūdų derlių, rekomenduojama tręšti pasėlius lapų trąšomis arba tiesiogiai į dirvožemį.
Kaip rodo daugelio atliktų tyrimų rezultatai, cinkas, dėl operatyvaus ir efektyvaus poveikio augalams, labiausiai įtakoja pasėlių derlingumą. Labai stiprus ir efektyvus poveikis pasireiškia pasėliams, kai cinku apdorojamos sėklos, kadangi cinko poveikyje anksti pradeda vystytis šaknų sistema, taip pat, cinkas skatina ūglių / stiebo augimą ir lapų vystymąsi. Tačiau, rezultatai rodo, kad efektyvesnis poveikis pasėlių derlingumui būna tada, kai jie tręšiami lapų trąšomis su cinku.