Vartotojui labai svarbu gumbų kokybė – sausosios masės bei krakmolo kiekis, vidiniai ar išoriniai pažeidimai, virimo savybės.
Azotas skatina lapų ir gumbų augimą ir nepaprastai padidina krakmolo išeigą; fosfatai palaiko lapų bei gumbų augimą ir turi įtakos krakmolo kokybei ir kiekiui; kalis gerina vandens įsisavinimą ir padidina sausųjų medžiagų išeigą, taip pat padeda sumažinti gumbų nubrozdinimo riziką; kalcis sumažina geležligės ir vidinių dėmių atsiradimo riziką; magnis skatina bei suaktyvina fotosintezę ir užtikrina netrikdomą augimą; boras sumažina geležligės ir gumbų pajuodavimo riziką.
Vartotojai, ypač pirkdami fasuotas ar palaidas bulves, vis dažniau reikalauja, kad bulvės būtų švarios, gražia, lygia odele. Odelės ligų pažeisti bulvių gumbai ne tiktai negražūs, jie blogai laikosi.
Savalaikis, subalansuotas augalų tręšimas sumažina gumbų odelės ligų pasireiškimo riziką ir pagerina odelės kokybę bei išvaizdą. Klacis sustiprina gumbų odelę ir suteikia atsparumą ligoms; boras pagerina kalcio įsisavinimą, sustiprindamas kalcio poveikį ir tokiu būdu sumažina paprastųjų rauplių ir kitų gumbų ligų riziką; cinkas gali sumažinti piktųjų (dulkingųjų) rauplių infekcijos riziką, o siera gali sumažinti ir paprastųjų ir piktųjų (dulkingųjų) rauplių infekcijos lygį.
Būtina užtikrinti bulvių laikymo ir bulvių gaminių kokybę, todėl bulvių priežiūra nesibaigia derliaus nuėmimu. Daugelyje šalių bulvės turi būti laikomos taip, kad jas galima būtų vartoti ištisus metus. Į sandėlius patekę nepažeisti, nenubrozdinti bulvių gumbai žymiai geriau laikysis ir išlaikys geresnę maistinę kokybę.
Tikslingas ir subalansuotas bulvių pasėlių tręšimas iki derliaus nuėmimo turės įtakos bulvių gumbų laikymo ir bulvių gaminių kokybei. Kalis, kalcis, magnis ir boras – visi šie maistiniai elementai turės teigiamos įtakos bulvių gumbų laikymo kokybei ir užtikrins iš bulvių pagamintų gaminių kokybę, kadangi sumažins gumbų pažeidimo, nubrozdinimo riziką ir suteiks atsparumą bulvių ligoms bei infekcijoms.